Instagram Map-marker-alt

OUR STORY

נעים להכיר

נעים להכיר – שמי מיכל ספיר, בת 42, ואני הבעלים של “Coffee Trail”.

 “Coffee Trail” הוא מיזם אינטרנטי ראשון מסוגו שמטרתו לאגד את כל עגלות הקפה הפזורות ברחבי הארץ ולתת לכם את המידע על כל עגלה בחוויית משתמש נגישה, עדכנית ובעיקר זריזה.

הקסם של עגלות הקפה

הכל התחיל לפני בערך שני עשורים (אבל מי סופר?) כשעבדתי ברשת בתי קפה מקצועית ואיכותית אחרי הצבא. במשך שנה וחצי של עבודה הכרתי את כל רזי הקפה במסגרת השתלמויות מקצועיות שעברו עובדי הרשת – למדתי להכיר את מכונת הקפה המקצועית, כמובן, אבל גם את זני הקפה השונים, ההיסטוריה וכל מה שהופך קפה לטוב במיוחד. שם החל הרומן ביני לבין קפה איכותי באמת.

לכשהתבגרתי והקמתי משפחה (ולמזלי, משפחה שמאד אוהבת לטייל) לא הייתי מוכנה לעצור בתחנת דלק כדי לקנות קפה בעת הטיולים שלנו. רציתי קפה טוב, איכותי, כזה שאוספים על הדרך והוא נותן כוח לנסיעה. מתוך זה נגליתי לקסם שנקרא עגלות קפה, שבשנה האחרונה תפס תאוצה רבה בארצנו הקטנה. עבורי, האושר נמצא בחוויות הקטנות שבחיים ועגלת קפה זו חוויה שלמה – זה מקום שמאפשר מפגש בין אנשים, במיקום בו אפשר לשמוע את הציפורים מצייצות או את המים זורמים בנחל, להרגיש את הבריזה של הטבע או להתבונן בנוף ארץ ישראלי עוצר נשימה.

כמו שבמזרח יש את ״שביל החומוס״, בארץ יש את ״שביל עגלות הקפה״ (ומכאן שם המיזם: Coffee Trail) – מי שמכיר ומתאהב בקונספט של עגלות הקפה, מחפש אותן ונוסע ביניהן. כל עגלה שונה ומיוחדת, והאמינו לי – גם אם שתי עגלות תמכורנה בדיוק את אותם המוצרים, אין עגלה אחת שדומה לאחרת.

מתוך המקום שלי, שמעריך קפה איכותי, מאפים טובים, תודעת שירות ואסתטיקה במרחב, החלטתי שאת הבשורה הזו, אני חייבת להפיץ.

תהליך ההקמה של המיזם

את הבן המתוק שלי אייל, שהיום בן 3, גידלתי במשך שנה וחצי איתי בבית, ובמהלך הזמן הזה חיפשתי עגלות קפה איכותיות בסביבתי, שיהיו מותאמות לאימהות בחופשת לידה או עם תינוקות. בכל פעם שרציתי להגיע לעגלה מסוימת, נחשפתי אליה דרך פרסומים ברשת או קבוצות מטיילים בפייסבוק, אך כשרציתי פרטים על העגלה, כמו שעות פתיחה ותפריט – לא היה מידע מספיק נגיש וזמין, ולרוב העגלות יש רק עמוד פייסבוק, במקרה הטוב. בשלב זה, נשתל הזרע של הרעיון – אמרתי לעצמי: ״חבל שאין איזו פלטפורמה שנותנת את המידע על כל עגלת קפה בצורה הכי קלה ופשוטה, מידע על מה אוכלים, מה שותים, אם יש חנייה וכו’״. משיחות עם בעלי העגלות, נחשפתי לכך שלכל עגלה יש את הסיפור הקסום שלה, וחשבתי כמה נחמד יהיה לדעת אותו – לדעת מאיפה הגיע רעיון הקמת העגלה.

מי בעצם מגיע אל עגלות הקפה הללו?

הקהל בעגלות קפה הוא מאד מגוון: קהל קהילתי, שכונתי, אלה שגרים קרוב יחסית לעגלה, משפחות מטיילות שבאות ליהנות מכוס קפה טוב במיקום נחמד בטבע, היות שלא מעט מעגלות הקפה נמצאות בקרבת מסלולי טיול, שמורות טבע וכבישים ראשיים ברחבי הארץ, רוכבי אופניים, נהגי משאיות, אימהות בחופשת לידה, בני נוער בחופש או אחרי הלימודים, לקוחות מזדמנים וגם אנשים כמוני שפשוט התאהבו בז’אנר ובאים בשביל החוויה.

חשבתי על כל האנשים הללו, שעבורם עגלת קפה היא חלק מהיום או חלק ממסע, או על אלו שלא מכירים או מחפשים עגלת קפה חדשה, ורציתי להעניק להם ערך מוסף לעגלה אותה הם מבקרים.

מה הופך את מיזם "Coffee Trail" לכל כך מיוחד?

במיזם שלי לקחתי את הכל בחשבון ובשיא הרצינות: יש אפשרות לסנן את ההכוונה לעגלת הקפה הקרובה ולפי הצרכים של המשתמש, כמו כיוון הנסיעה או קרבה לשמורת טבע או גן שעשועים, כל עגלת קפה שזכתה להצטרף למיזם שלי קיבלה תחקיר מעמיק, הצוות המקצועי שאיתי מעצב ומעבד את סיפורי העגלות, וכך בעלי העגלות זוכים להזדמנות לספר את הסיפור שלהם, עם תמונות יפות, עם כל המידע על דרכי ההגעה ושעות הפתיחה ובעיקר – עם הרבה לב והשקעה.

ומה החזון לעתיד?

המטרה שלי היא להרחיב את המיזם ובתקווה להגיע אל כל העגלות הקיימות בארץ אני רוצה לאפשר תוכן ומידע זמינים ונוחים לכל משתמש ולהטיב הן עם בעלי העגלות והן עם הלקוחות המחפשים אותן. ומי יודע, אולי בעתיד אפילו תהיה לי עגלת קפה משלי… בינתיים, הביקורים בעגלות קפה הקסומות בארץ, המפגשים עם האנשים המקסימים והנושא שכה קרוב לליבי, הם אלה שנותנים לי סיבה לקום בבוקר. הם, וכוס קפה מעולה…

מקווה שתהנו, כמוני, לבקר בעגלות הקיימות ולגלות עגלות חדשות!

JOIN THE TRAIL

הצטרפו לקהילה שלנו וקבלו עדכונים, הטבות, טיפים לטיול ועוד