הסיפור שלנו

מאיפה קופיטרייל בא?

רבים לא יודעים כי לעגלות קפה היסטוריה עשירה שראשיתה כמה מאות שנים אחורה, עם זאת, כאן בישראל, עד לפני כמה שנים, שוק עגלות הקפה היה מאד מצומצם. העגלות הקיימות פעלו בעיקר בשבת והתרכזו במכירת מלבי, ג’חנון או ארטיקים, ואם נמכר קפה, במספר עגלות בלבד, לרוב הוא היה קפה באיכות ירודה.  ואז… הגיעה הקורונה. בעוד בתי קפה ורשתות הלכו ונסגרו במהרה, כך נפתחו עגלות קפה מתוקות שבאו לענות על הצורך של כולנו במקום מפגש, התאווררות וחברה, בקרבת הבית, בתקופת הסגרים. כך גם מייסדת קופיטרייל, מיכל ספיר, הכירה את הקונספט והתאהבה בו.

הרעיון לבנות את קופיטרייל נולד במוחה של מיכל (היי, זאת אני!) גם הוא בתקופת הקורונה, כשהיא הבינה שכמעט ולא ניתן למצוא מידע על עגלות קפה, ואם כן קיים מידע הוא לא זמין ונגיש, וגם לא נמצא במקום אחד מרוכז. החזון שלה היה להיות בית לעגלות הקפה והמבקרים בהן, לאפשר לאנשים לסקור עגלות, למצוא עגלות שקרובות אליהם או למסלול הטיול שלהן, או עגלות לפי העדפות שונות בחוויית משתמש נגישה, עדכנית וזריזה. וכך היה.

מיכל יושבת על נדנדה

הרומן שלי עם קפה

נעים להכיר – שמי מיכל ספיר ואני הבעלים של “Coffee Trail”.  הכל התחיל לפני בערך שני עשורים (אבל מי סופר?) כשעבדתי ברשת בתי קפה מקצועית ואיכותית אחרי הצבא.

איפה קופיטרייל כיום?

כיום קופיטרייל הוא פורטל עגלות הקפה הגדול ביותר והראשון מסוגו בארץ, שמספק את כל המידע על עגלות קפה בפריסה ארצית, והוא נועד לחבר בין אנשים, חובבי טיולים, אוהבי קפה איכותי ואלו שרוצים לתמוך בעסקים הקטנים בארץ.

כמו שבמזרח יש את ״שביל החומוס״, בארץ יש את ״שביל עגלות הקפה״, מכאן שם המיזם: קופיטרייל – שביל הקפה. מי שמכיר ומתאהב בקונספט של עגלות הקפה, מחפש אותן ונוסע במיוחד בשבילן, כי גם אם שתי עגלות תמכורנה בדיוק את אותם המוצרים, אין עגלה אחת שדומה לאחרת.

בקופיטרייל ניתן למצוא מידע נגיש ועדכני על עגלות קפה, למצוא עגלות בקרבת כבישים לפי מסלולי נסיעה, למצוא עגלות לפי העדפות כמו כאלה שפתוחות בשבת או כאלו המגישות אוכל כשר, לברר זמני פתיחה, לראות תמונות, להבין מה קיים בתפריט וגם להכיר את הסיפור המלא והקסום מאחורי כל עגלה. צוות קופיטרייל בקשר קבוע עם בעלי העגלות, ולכן המידע באתר אמין ומתעדכן באופן תדיר, והם פועלים ללא הרף לעדכן מסלולי טיול בקרבת כל עגלה, שמורות טבע, נחלים, גנים לאומיים ועוד, כדי שתמיד יהיו לקהל המבקרים המלצות טובות ואמינות.

ולאן השביל מוביל בעתיד?

החזון של צוות קופיטרייל הוא כמובן להרחיב את המיזם ולהגיע אל כל העגלות הקיימות בארץ. כיום, מוצגות באתר עגלות קפה שניתן לערוך אירועים במתחם שלהן, או עגלות קפה ניידות שמגיעות אל האורחים לאירוע, וזה תחום שהצוות שואף לפתח כדי שעגלות קפה באירועים תהיינה הסטנדרט הרווח. בנוסף, הצוות עובד ללא לאות להמשיך ולהוסיף תוכן איכותי לאתר, לספק מידע על מסלולי טיולים או על אטרקציות בסביבת העגלות ולהרחיב את נתוני החיפוש לפי הצורך שעולה וגדל בשוק, כמו למשל עגלות קפה עם שקעי הטענה שמתאימות לעצמאים שמחפשים מקום עבודה פסטורלי, או עגלות שקרובות לתחנות טעינה לרכבים חשמליים שרואים יותר ויותר כיום. הצוות דינמי ומקשיב לשטח, לאנשים, לבעלי העגלות, מאתר מה אנשים מחפשים ומפתח פיצ’רים שיתאימו לצרכים שעולים.

אנחנו מתרגשים מהעתיד שמגיע, מהצמיחה וההתרחבות של המיזם, ומזמינים אתכם לצאת איתנו לטיול מרתק בשביל הקפה. מי יודע לאן נגיע?…

תפריט נגישות

הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים שווים על עגלות קפה, מבצעים ותוכן בלעדי? הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים.