הסיפור של מיכל

מיכל יושבת על נדנדה

נעים להכיר – שמי מיכל ספיר ואני הבעלים של “Coffee Trail”.

הרומן שלי עם קפה 

הכל התחיל לפני בערך שני עשורים (אבל מי סופר?) כשעבדתי ברשת בתי קפה מקצועית ואיכותית אחרי הצבא. במשך שנה וחצי של עבודה הכרתי את כל עולם הקפה במסגרת השתלמויות מקצועיות שעברתי– למדתי להכיר את מכונת הקפה המקצועית, כמובן, אבל גם את זני הקפה השונים, ההיסטוריה וכל מה שהופך קפה לטוב במיוחד. שם החל הרומן ביני לבין קפה איכותי באמת.

גדלתי כילדת טבע ברשפון, והעברתי את הילדות בטיולים ובעזרה לאבי, אחד מאחרוני החקלאים במושב. כשהקמתי משפחה (ולמזלי, משפחה שמאד אוהבת לטייל), בזמן הטיולים שלנו תמיד רציתי לעצור לשתות קפה טוב, איכותי, כזה שאוספים על הדרך והוא נותן כוח לנסיעה. מתוך זה נגליתי לקסם שנקרא עגלות קפה, שבשנים האחרונות תפס תאוצה רבה בארצנו הקטנה. עבורי, האושר נמצא בחוויות הקטנות שבחיים ועגלת קפה זו חוויה שלמה – זה מתחיל בקפה אבל זה בעצם מקום שמאפשר מפגש בין אנשים, מקום בו אפשר להתחבר לטבע, לשמוע את הציפורים מצייצות, להרגיש את הבריזה, או להתבונן בנוף ארץ ישראלי עוצר נשימה.

מתוך המקום שלי, שמעריך קפה איכותי, מאפים טובים, תודעת שירות ואסתטיקה במרחב, החלטתי שאת הבשורה הזו, אני חייבת להפיץ.

השביל הזה מתחיל כאן

את הבן המתוק שלי אייל גידלתי במשך שנה וחצי איתי בבית, ובמהלך הזמן הזה חיפשתי עגלות קפה איכותיות בסביבתי, שיהיו מותאמות לי ולאימהות כמוני בחופשת לידה או עם תינוקות. בכל פעם שרציתי להגיע לעגלה מסוימת וחיפשתי פרטים על העגלה, כמו שעות פתיחה ותפריט, וגם מעבר – לא היה מידע מספיק נגיש וזמין. בשלב זה, נשתל הזרע של הרעיון; אמרתי לעצמי: ״חבל שאין איזו פלטפורמה שנותנת את המידע על כל עגלת קפה בצורה הכי קלה ופשוטה, מידע על מה אוכלים, מה שותים, איפה יש גן שעשועים קרוב וכו'”. לצד זאת, בעגלות שחזרתי אליהן מספר פעמים, נחשפתי לכך שלכל עגלה יש את הסיפור המיוחד של הקמת העגלה, וחשבתי כמה נחמד יהיה לדעת אותו – לדעת מאיפה הגיע רעיון הקמת העגלה, מאיזה רקע הבעלים הגיע ומה חשוב לו לקיים בעגלה.

חשבתי על כל האנשים הללו, שמחפשים מידע על עגלת קפה או על אלו שלא מכירים בכלל את הקונספט. רציתי לספק להם את המידע בקלות ובמהירות, ושיהיה אמין, עדכני וכייפי לקריאה, עם ערך מוסף.

אז מה הופך את קופיטרייל לכל כך מיוחד?

במיזם שלי לקחתי את הכל בחשבון ובשיא הרצינות: יש אפשרות לסנן את ההכוונה לעגלת הקפה הקרובה לפי מיקום הנייד ולפי העדפות של המשתמש, כמו כיוון הנסיעה בכביש ראשי מסוים או קרבה לשמורת טבע או גן שעשועים, מנה פופולרית ועוד. כל עגלת קפה שזוכה להצטרף למיזם שלי עוברת תחקיר מעמיק; לא סתם אני אומרת שקופיטרייל הוא הילד השלישי שלי. הצוות המקצועי שאיתי מעצב ומעבד את סיפורי העגלות, וכך בעלי העגלות זוכים להזדמנות לספר את הסיפור שלהם, עם תמונות יפות, עם כל המידע על העגלה שלהם ובעיקר – עם הרבה לב והשקעה.

קפה (וקופיטרייל) מחבר בין אנשים 

בזכות עגלות הקפה הכרתי נופים ומקומות בארץ שלא הכרתי לפני, וביליתי זמן נהדר בטבע עם משפחתי. הכרתי את בעלי העגלות שקמים כל בוקר ממש מוקדם כדי להגיש לנו, המבקרים, קפה עם חיוך, והכרתי מבקרים כמוני, שחלקם אף הפכו לחברים קרובים. אני תמיד אומרת שקפה מחבר בין אנשים… ומי יודע אולי יום אחד אקים עגלת קפה משלי? 

אני מאמינה שהדרך מתגלה להולכים בה, בטח אם בסופה יש עגלת קפה.

תפריט נגישות

הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים שווים על עגלות קפה, מבצעים ותוכן בלעדי? הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים.