נקודות תצפית רומנטיות

5 תצפיות מדהימות ורומנטיות

הן רומנטיות, עם נוף משגע, לאוהבי זריחה או שקיעה, מושלמות לקפה או לפיקניק מושקע, ואנחנו אוהבים לאהוב אותן.

כשכבר חם ואין יותר כוח לטיול ארוך בשמש – מה יותר נחמד מלעבור בעגלת קפה, לאסוף קצת מאפים ומשקאות ולצאת לתצפית יפה? אספתי בשבילכם 5 תצפיות מהמובחרות שיש בצפון.

התצפית הרומנטית - מצפה אופיר - דרום רמת הגולן

אני זוכרת את הפעם הראשונה שלי במצפה אופיר, זה היה באמצע הקורונה, שנייה לפני הסגר השני. יצאנו לחופשת ריענון בדרום רמת הגולן וידעתי שאני חייבת להגיע לתצפית שהכתירו כאחת היפות בארץ, ולא בכדי. מצפה אופיר שנקרא ע״ש אופיר שעל ז”ל, נער שמת ממחלה קשה בשנת 1986, ואביו הקים את המצפה לזכרו.

מדובר בנקודת תצפית מרהיבה הממוקמת בסמוך למושב גבעת יואב בדרום רמת הגולן וצופה על הכנרת מגובה 450 מ’ מעל הכנרת ממרום הרי הגולן, נוסף על הכנרת, ניתן לראות ממנה גם את הרי הגליל שמעברה השני של הכנרת וחלקים מעמק הירדן. מעבר למגרש החנייה של התצפית הוקמה רחבה מוצלת ובה ניטעו 16 עצי זית, כמניין שנותיו של אופיר, ובין עצי הזית הוצבו ספסלים. בכיוון מערב הוקמה רחבת התצפית מרהיבה ובה יש גם שולחנות וספסלי ישיבה.

כדאי להגיע בשעות הבוקר המוקדמות שהאוויר נקי ויש ראות טובה או בשעות אחה”צ בשקיעה המרהיבה של השמש על הרי הגליל.

לניווט בוויז

"מצפה אופיר". כביש הגישה למצפה מתחיל מפניה דרומה מכביש 789 העולה מהכנרת לכיוון מושב "גבעת יואב" בגולן.

עגלות קפה קרובות למצפה אופיר:

טראקפה - העגלה נמצאת במושב אליעד

קפה מוייז - העגלה נמצאת במתחם לול ארט מושב רמות

נינו - העגלה נמצאת במעלה גמלא

אלקע בר - העגלה נמצאת בעין זיוון

ברייק פסט - העגלה נמצאת בגבעת יואב (המחלבה הישנה)

מצפה רונן

תצפית במרכז מושבה - מצפה נמרוד בראש פינה

את מצפה נמרוד גיליתי כמעט במקרה בעת טיול בנחל ראש פינה. לאחר הטיול בנחל בעת שוטטות בין הבתים הציוריים של המושבה ראש פינה גיליתי פינת חמד ייחודית. מדרגות אבן גדולות מובילות אל מצפה מרשים אשר צופה לעבר עמק החולה ואצבע הגליל, וממנה אפשר גם להבחין בהרי הגולן וצפונה עד לבנון.

המצה הוקם לזכרו של נמרוד שגב ז”ל, חלל צה”ל שנפל במלחמת לבנון השנייה. ומנציח בתמונות, עמדה קולית והסברים את נמרוד וצוות הטנק שנפלו יחד איתו במלחמה. בנוסף, ניתן ללמוד שם על מורשת ההתיישבות באזור. במקום ניטעו עצים שונים וערוגות מטופחות.

טיפ טיול

נצלו את ההגעה לראש פינה לסיור בסמטאות הציוריות של המושבה היפה.

לניווט בוויז

"מצפה נמרוד". סעו מרחוב הראשי של ראש פינה - גיא אוני עד החלק העליון ביותר. יש שם חניון שממנו הליכה קצרה עד המצפה.

עגלות קפה קרובות למצפה נמרוד:

פתפותים - העגלה נמצאת בקיבוץ עמיעד, צמוד ליקב

ריטריט קפה - העגלה נמצאת במצפה בארי ראש פינה

מצפה נמרוד

תצפיות במסלול הליכה - שביל התצפיות בשמורת טבע ארבל

הר ארבל נמצא בגליל התחתון סמוך לכנרת. מצוק הארבל מתנשא לגובה של 390 מ’ מעל הכנרת ויוצר תצפית מרהיבה של הכנרת והרי הגולן ממול ממזרח והגליל לצפון. שמורת טבע ארבל היא מהמיוחדות שיש בארצנו. היא כוללת מספר מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. שביל התצפיות הוא הפשוט מביניהם ומתאים לכל המשפחה. זהו מסלול מעגלי קצר ובו שלושה מצפורי נוף – ניתן להגיע אל כולם או רק לחלק מהם, לפי בחירתכם.

המצפור הראשון הוא מצפור “אל מול הכנרת” – המשקיף אל נופי הגולן והכנרת. המצפור השני – “מצפור החרוב”, הנקרא כך בשל עץ חרוב בודד הצומח על שפת המצוק, והמצפור השלישי – מצפור “הר ניתאי”, המשקיף אל הר ניתאי המתנשא מצפון לארבל. מצפור זה סמוך לחניה ויש אליו שביל נגיש לאנשים עם מוגבלויות.

טיפ טיול

אם אתם משפחה שאוהבת אתגרים ותצפיות מרהיבות, תמשיכו אל השביל האדום שם ממתין לכם מסלול אתגרי לצד ההר המשלב ירידה ועלייה עם סולמות ויתדות – נוף משגע מובטח.
הכניסה בתשלום או חינם למינוי מטמון

לניווט בוויז

"שמורת הארבל". פניה לכביש 7717 מכיוון כביש 77 לטבריה תיקח אתכם עד לכניסה לאתר.

עגלות קפה קרובות שמורת טבע ארבל:

לא נמצאו עגלות.
ארבל

תשבצים של שדות - מצפה כתף שאול

כתף שאול היא תצפית נוף מרהיבה בגלבוע על הר שאול בגובה 350 מ’ הצופה לכיוון צפון וניתן לראות ממנה תשבץ מופלא של עמק חרוד, עמק יזרעאל, עמק המעיינות ועד הרי הגליל. זוהי נקודה שלא הייתי מפספסת אם אתם מטיילים באזור הגלבוע או בדרך לטיול באזור עמק המעיינות.

מעבר לתצפית ונוף השדות המעובדים של הקיבוצים והמושבים בעמק חרוד – מדובר בנקודה עם חשיבות היסטריות הצופה על האזור בו התקיים הקרב בין ישראל לפלישתים (למי שרוצה – נא לחזור לשיעור תנ”ך בביה”ס), ושאול, מלך ישראל, מת בקרב.

טיפ טיול

אם אתם לא מספקים בתצפית תוכלו לצעוד בשביל התנ"ך - שביל קצר ומעגלי הסובב את פסגת הר שאול. לאורך המסלול ישנם שלטים שמלמדים על מלחמתו האחרונה של המלך שאול בפלשתים תוך שימוש בציטוט בפסוקים מהתנ"ך המתארים את הקרב. יש מסלול נגיש עד התצפית ומספר שולחנות פיקניק וספסלים. האזור מיוער ויש צל המאפשר פיקניק גם בשעות השמש.

לניווט בוויז

"הר שאול". כניסה דרך כביש 667 - דרך נוף גלבוע.

עגלות קפה קרובות לכתף שאול:

עיינה AYANA - העגלה נמצאת בבכניסה לקיבוץ עין הנצי״ב

הנודדת - העגלה נמצאת בכניסה לקיבוץ בית אלפא

עגלושקי - העגלה נמצאת בבת הגלבוע

קפה מודע - העגלה נמצאת בעין מודע (פארק המעיינות)

מיקפה בעמק - העגלה נמצאת בקיבוץ תל יוסף

כתף שאול נוף

נוף לים - סובב זיכרון ומערת החזירים

מערת החזירים היא מערה לא גדולה במיוחד אך הנוף ממנה הוא עוצר נשימה, לא פחות. היא נמצאת בכתף הכרמל, סמוך מאוד לזכרון יעקב וצופה לחוף הכרמל ולים התיכון. למעשה, היא חלק ממסלול קצר ופשוט המתאים לכל המשפחה – סובב זיכרון. המסלול מקיף את הרכס עליו ממוקמת זכרון יעקב במסלול קליל מתוך היוצא מתוך המושבה מסתיים בכניסה ליישוב בתחנת הדלק (מסלול קווי).

באמצע המסלול מתגלה סולם תלול (לא גבוה מידי) המוביל למערה. ניתן לעלות (בזהירות למערה) ובכניסה אליה לעצום עיניים, לשאוף… ולנשוף… לפתוח עיניים ולראות את הנוף המרהיב של יישובי חוף הכרמל הפרוסים תחתיו ואחריו כמו פס ארוך וכחול – הים התיכון. ממליצה להגיע אחרי הצהריים כדי ליהנות משקיעה מרהיבה, זה אחד התצפיות האהובות עלי ואחד המקומות הרומנטיים בישראל.

לניווט בוויז

"ספיר 50 זיכרון יעקב.". משם הליכה של 10 דקות על דרך סובב זיכרון. המערה תהיה מעליכם מצד ימין.

עגלות קפה קרובות למערת החזירים:

טראק במושבה בת שלמה - העגלה נמצאת בהמייסדים 2 בת שלמה המושבה

בריז – Berriz - העגלה נמצאת בהאמן 3, בנימינה

טראק במושבה אלונה - העגלה נמצאת בכביש 6533 על הדרך לאביאל

אקליפסע EUCALYPSA - העגלה נמצאת בהגיא 60, בנימינה גבעת עדה

קפה דאז - העגלה נמצאת בהכרמל 55, בנימינה

זיכרון יעקב

בין אם אתם בוחרים בהם בשל האוויר המשכר, הנוף המרהיב הנפרש תחתיכם, או לצורך עצירה קצרה לחילוץ עצמות, כוס קפה ופיקניק ספונטני , תצפיות הן האפשרות לשלב הכל יחד: טבע נפלא, נוף, טיול קליל ומנוחה לרגליים.

כדי להיות מעודכנים עקבו אחריי באינסטגרם שלי

ולאתר שלי לחצו כאן

נכתב על ידי

רינת ברק

רינת ברק

יוצרת תוכן בתחום הטיולים והתיירות, בעלת האתר ודף האינסטגרם Travels In Between כתבת תיירות, מנהלת סושיאל ויוצרת תוכן לעסקים.

עוד כתבות מעניינות

תפריט נגישות

הרשמה לניוזלטר

רוצים לקבל עדכונים שווים על עגלות קפה, מבצעים ותוכן בלעדי? הצטרפו לניוזלטר שלנו והישארו מעודכנים.