Instagram

כתבות נוספות

יוגה בטבע

את תרגולי היוגה הראשונים שלי עשיתי בטבע. אני זוכרת את האדמה הלחה לקראת בוא החורף, את משב הרוח מהים, את מגע הדשא והחיפוש אחר נקודת

להמשך קריאה >>

פריחת הכלניות – דרום אדום

“לַטִּיּוּל יָצָאנוּ / כַּלָנִית מָצָאנוּ / עַל גִּבְעַת הַדֶּשֶא בַּמַּעֲרָב”  בימים אלה, בכל רחבי הארץ פורחת הכלנית המצויה. הדרום במיוחד נצבע במרבדים של כלניות אדומות

להמשך קריאה >>

אוכל רחוב, פוד טראקס ועגלות קפה

בשנים האחרונות הפופולריות של דוכני אוכל הרחוב ברחבי העולם עלתה, והובילה לנסיקה מטאורית בתשומת הלב להם זוכים הדוכנים מהקהל הרחב. בד בבד נסק גם מעמד דוכני אוכל הרחוב עד שלעיתים אלה זוכים למעמד יוקרתי וקוראים תיגר על מסעדות יוקרה עתירות פרסים ומוניטין רב שנים. מהירות ההכנה, העלות המוזלת, והאווירה הקלילה של דוכני הרחוב הפכו אותם לאטרקטיביים פי כמה וכמה עבור אנשים רבים. אנשים אלה לא מעוניינים לבזבז זמן יקר על הזמנת מקום מראש במסעדה או לבלות זמן רב בארוחה במסעדה ומעדיפים ליהנות מאוכל טעים ופשוט בלב העיר, או לקחת את הארוחה בדרכם לעבודה או ללימודים.

אז מה זה בכלל פוד טראקס או בעברית משאיות מזון?

קיימים שני סוגים של פוד-טראקס: פוד טראקס ניידים (משאית או רכב מסחרי, הנוסעים ממקום למקום ומוכרים מזון במקומות שאושרו מראש על-ידי הרשויות), ולצידם הסוג השני, פוד-טראקס נייחים (הפועלים למעשה כמעין מזנון קטן ללא תנועה). הכנת המזון באותם פוד טראקס היא מוגבלת ומצומצמת בהשוואה למסעדות בשל המשאבים המצומצמים והגבלות הבטיחות והניקיון, הכוללות בעיקר חימום של אוכל מוכן מראש וטיגון (פלאפל, המבורגרים מוכנים, נקניקיות, כריכים וכו’).

טרנד אוכל הרחוב בצורת פוד טראקס תפס תאוצה בעיקר בצפון אמריקה. ברוב המקרים אלה היו מהגרים שהחלו להגיש בפוד טראקס אוכל ייחודי ואותנטי למדינות המוצא שלהם, לדוגמא מנות מהמטבח המקסיקני, ההודי או התאילנדי. מדובר על סוגי מטבח עם מנות אותנטיות באיכות שבדרך כלל קשה מאד למצוא במסעדות, או ברשתות מזון מהיר המבקשות לחקות מטבחי מהגרים. משם משאיות האוכל המשיכו לתפוס תאוצה בערים מרכזיות בהן אוכלוסייה גדולה של מהגרים כמו לוס אנג׳לס, טורונטו, לונדון ופריז. משאיות אלה פתחו את אופקיו של הקהל המקומי לקסמי מטבחים שונים מרחבי העולם. בעשור האחרון ברחבי קנדה וארצות הברית נפתחו אף מגרשים שלמים מסודרים ובהם משאיות אוכל מרחבי העולם, המוצבות במגרשים על בסיס קבוע. משקיעים המזהים את הפוטנציאל הכלכלי של המשאיות, מובילים מגמה זו.

השקעה קטנה, פוטנציאל ענק

גורם חשוב התורם לעלייה במספרם של דוכני אוכל רחוב ועגלות קפה הוא הגורם הכלכלי. בראש ובראשונה זאת משום שההשקעה היא קטנה פי כמה וכמה בהשוואה להשקעה הנדרשת בפתיחת בתי קפה או מסעדות. גם מבחינת קהל הסועדים מגמה זו משתלמת יותר, משום שעלויות ההקמה והתפעול הנמוכות מאפשרות לבעלים למכור מנות במחירים זולים יותר מ במסעדות או בבתי הקפה הנדרשים בעיקר לעלויות תפעול גבוהות כגון תשלומי שכירות או תשלומי ארנונה. במקרים מסוימים השיקולים נובעים גם מפוטנציאל הניידות של משאיות האוכל ועגלות הקפה, משום שהן יכולות להגיע לאזורים רבים ומגוונים, גם כאלה שנחשבים לנידחים יחסית. האפשרות להתמקם בזמן קצר במקום חדש ולהתחבר בקלות רבה לאספקת חשמל ומים, הופכת את הניידות לקלה ופשוטה. יכולת זו מאפשרת לבעלים הרוצים בכך להגיע לאירועים או מקומות שמושכים הרבה קהל בקלות רבה (עם אישור מהרשויות הרלוונטיות כמובן), ובכך להגיע למספר גדול יותר של סועדים מאזורים ברחבי הארץ, במקום להסתמך בעיקר על סועדים בקרבת אזור ספציפי ומוגבל.

עליית הפופולריות של הטרנד ברחבי העולם תרם לכך שאפילו שפים גדולים ומפורסמים החלו לפתוח מקומות אוכל פחות רשמיים ויותר נגישים לקהל הרחב. הטרנד הזה בולט במיוחד בישראל, שבה אוכל הרחוב הוא לא רק פופולרי ואהוב, אלא גם משמש כאטרקציה תיירותית של ממש. כאחת המדינות הידועות ביותר כמעצמת אוכל רחוב, לרב בקרבת שווקים צבעוניים, חופים מרהיבים וערים שוקקות חיים, דוכני האוכל הפכו לחלק בלתי נפרד מהתיירות בישראל. לכן, שפים מובילים כגון אייל שני (״מזנון״), משה שגב (״שגב קונספט) ואביב משה (״אילדיס״, ״בסטה ירושלמית״) פתחו מזנוני אוכל הרחוב על מנת להנגיש את עבודתם הקולינרית למגוון רחב יותר של אנשים והם זוכים להצלחה מסחררת.

עגלות קפה – אוכל רחוב כחול-לבן

טרנד עגלות הקפה הוא אולי הייחודי ביותר בישראל מבין כל סוגי אוכל הרחוב. אין לטרנד זה מקבילה של ממש בחו”ל, כמו משאיות האוכל ודוכני המזון הנפוצים מאוד ברחבי העולם. ברוב המדינות עגלות קפה הן עגלות קטנות הממוקמות בפינת הרחוב או במרכז העיר. הן מיועדות לקהל המחפש לאסוף כוס קפה טובה ולצידה נשנוש קל, בדרכו ממקום למקום. בארץ עגלות הקפה נתפסות כבית קפה קטן על גלגלים, כזה המאפשר לאנשים מקום לשבת לכוס קפה וארוחה קלה גם ביישובים קטנים וכפריים. רבות מעגלות הקפה מציעות חוויה של בית קפה בטבע ומאפשרות ולספוג את האווירה המשוחררת והפסטורלית שבסביבתן. ברוב המקרים מדובר בעגלות שמגישות לצד קפה ומשקאות גם מנות מגוונות שונות והן הופכות במהרה למוקדי משיכה קהילתיים של ממש. כל אחת מהעגלות היא בעלת סיפור משלה, המשקפת את אישיותו של בעל העגלה ואת האזור על מאפייניו הייחודיים. העגלה כאמור משמשת נקודה שבה עוצרים לא רק לשתות ולאכול, אלא לא פעם גם כדי להתאוורר ולפגוש אנשים.

בעלי עגלות הקפה רואים בעגלה שלהם מעין מקבילה לבתי קפה ללא שכירות, מלצרים או תלות בעובדים, בעלת הקמה זולה ותפעול יחידני. בשנים האחרונות פתיחת עגלות קפה בארץ הפכה לקלה יותר ויותר, משום שמועצות מקומיות ואזוריות זיהו את הפוטנציאל החברתי והתיירותי של אותן עגלות והחלו להעניק יותר ויותר רישיונות למבקשים לפתוח עגלה. בעגלות הקפה לא ניתן לבשל ולאפות מנות מורכבות כפי שנעשה בפוד טראקס לעיתים. בעלי עגלות הקפה רוצים להגיש ללקוחות שלהם קפה ומשקאות לצד מנות פשוטות וטריות, במחירים שווים לכל כיס, ובעיקר אוויר לנשימה מחיי היום יום העסוקים שלהם.